ROBOCHALLENGE 2019

MANİSA CBÜ SOMA MYO BÜKREŞ’TE 12.ROBOCHALLENGE 2019 ROMANYA ROBOT YARIŞMASINDA FREESTYLE SHOWCASE KATEGORISINDE MANSİYON ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ


Avrupa’nın en büyük robot yarışması olan ve bu sene onikincisi düzenlenen Robochallenge Romanya robot yarışması 01-04 Kasım 2019 tarihlerinde Bükreş’te Politehnica Üniversitesinde yapıldı. Yarişmada 110 takım 12 dalda  568 robot ile yarıştı.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu takımı 'Bükreş'deki Uluslararası yarışmaya, 10 öğrenci (Osman KURNAZ, Aykut SONA, Emre TUNÇ, Vahit BARUTÇU, Ayberk ARAS, Yusuf ÖZLEN, Osman Onur KAYA, Cenk ERDEM, Ahmet ŞEKER, Said Alperen GÖL) ve 5 öğretim elemanından oluşan bir ekiple katıldı.

 

Soma MYO Robot Takımı 12. Robochallenge yarışmasında da Freestyle Showcase kategorisinde mansiyon ödülününe layık görülerek ilçemiz ve üniversitemiz adına haklı bir gurur yaşattılar.

 

Konuyla ilişkin açıklama yapan Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ayla TEKİN, " Avrupa’nın en büyük robot yarışması olan ve bu sene onikincisi düzenlenen Robochallenge 2019 Romanya’da, Yüksekokulumuzun robot takımı Türkiye, İngiltere, Fransa, Yunanistan, Japonya, Bulgaristan, Kolombiya, Ekvador, Letonya, Meksika, Peru, Polonya, Moldova Cumhuriyeti, Romanya, Rusya, İspanya, ve Tayland'dan gelen ekiplerle yariştı.  Yarışmada oldukça iyi performanslar sergileyen  yüksekokulumuzun robot tasarımları katılımcılar ve jüri üyeleri tarafından oldukça beğeni toplayarak mansiyon ödülüne layık görülmüştür. Ülkemizi, Somamızı ve üniversitemizi tanıtma fırsatı bulduğumuz ROBOCHALLENGE 2019 da tüm desteklerle ve motivasyonla önümüzdeki yıl çok daha iddialı olarak katılmak üzere çalışmalarımız şimdiden başlatılmıştır. Yüksekokulmuza verdikleri desteklerden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet ATAÇ'a , Soma Belediye Başkanımız Ali TULUP’a ve destek veren tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederiz" dedi.

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik