ÇİFT ANADAL PROGRAMI

     

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde Meslek Yüksekokulları içerisinde, Soma Meslek Yüksekokulunda Çift anadal programları ile yeniden bir üniversite yerleştirme sınavına girme, tercih yapma gibi şartlar bulunmadan çift diploma sahibi olabilme şansı bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz ÇAP ile kazandıkları bölümün yanında aynı anda ikinci bir Bölümden de diploma alma şansı elde edebilecekler. Böylece öğrencilerimiz
tek bir alanla sınırlı kalmayıp farklı alanlarda da bilgi sahibi olacaklar, gelecekte iş bulma imkânı artacak ve mesleki yeterlilikleri yükselecek ve bu durum, öğrencilerimizin başarılarını artıracak bir rekabet ortamı sağlayarak, okulumuzun kalitesinin artmasını destekleyecektir.

Yine iki diplomaya sahip olan öğrencilerimiz
İş hayatında rakiplerinden bir adım önde olacaklardır. Rakiplerine kıyasla daha donanımlı olmaları, farklı alanlarda uzmanlığa sahip olmaları işverenler için her zaman daha değerli olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca Ön lisans programlarında çift diplomaya sahip olmak DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile lisans tamamlamak isteyen öğrencilerimizin seçeneklerini artıracaktır.


Daha önce uygulamaya başladığımız intörn eğitim modeli sayesinde mesleki eğitimde gelinen noktayı daha da ileriye taşıma gayretindeyiz, uygulamanın iş dünyasına, akademik hayata ve öğrencilere büyük katkılar getirdiğini aldığımız geri dönüşlerle görüyoruz. Buna ek olarak uygulamaya başlayacağımız çift anadal ile bu etkinin daha da artacağına ve okulumuzun tercih edilebilirliğinin artacağına inanıyoruz.


Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik